Twoja skóra to Twoja wizytówka

Masaż Kobido

Masaż Kobido – niechirurgiczny lifting twarzy

Kobido to najstarsza i najbardziej skomplikowana manualnie forma terapii twarzy pochodząca z Japonii. Filozofia masażu Kobido podkreśla, że piękno pochodzi z równowagi zdrowia fizycznego, emocjonalnego i duchowego.

Dlaczego masaż daje spektakularne efekty?

Kobido to zabieg ze złożoną formą stymulacji, który swoje efekty zawdzięcza jedynie  rękom terapeuty.

Techniki wykorzystywane podczas masażu wymagają dużej wprawy i płynności ruchu, wiedzy anatomicznej oraz świadomości przebiegu i znaczenia mięśni twarzy. Wykonywany bez użycia środka poślizgowego co odróżnia go od podobnego Japońskiego Liftingu Twarzy.

Celem masażu kobido są:

 • Redukcja napięć mięśniowych
 • Relaksacja
 • Wygładzenie zmarszczek
 • Zmniejszenie obrzęków limfatycznych
 • Stymulacja do produkcji kolagenu i elastyny
 • Zmniejszenie bólu głowy, bruksizmu
 • Odżywienie i dotlenienie twarzy

Masaż Kobido to jedna z najbardziej zaawansowanych technik masażu twarzy, szyi, grzbietu i dekoltu. Złożone i bardzo intensywne ruchy tworzące tą technikę stymulują głębokie warstwy skóry oraz strukturę mięśni i powięzi. Przeznaczony dla osób, które preferują mocniejszy ucisk podczas masowania. Pomimo intensywności, szybkości i złożonych technik, masaż wywołuje również relaksacje i odpoczynek. Idealny w okresie większego zmęczenia, stresu lub napięcia, które malują się na naszej twarzy.

Kobido dzieli się na sześć etapów:

 1. Rozluźnienie
 2. Relaks
 3. Drenaż limfatyczny
 4. Lifting
 5. Tonizacja i ukojenie
 6. Akupresura

Dodatkowo masaż wzbogacony o kinesiotaping wspomaga i przedłuża utrzymane efekty podczas zabiegu, dając poczucie długotrwałej pracy mięśni twarzy.

Niedawno miałam okazję poznać Kasię Wronę – cudowną wizażystkę i autorkę bloga o makijażu @makeup.manufacture.
Kasia miała okazję doświadczyć na sobie zabiegu Japońskiego Liftingu Twarzy wraz z kinesiotapingem, a o jej wrażeniach możecie przeczytać na Jej stronie: https://makeupmanufacture.pl/kobido-japonski-lifting-facetaping/

UA-180636882-1