Masaż transbukalny, absolutny hit na rynku naturalnych metod odmładzania twarzy.

Oprócz swoich właściwości estetycznych znakomicie uwalnia od nadmiernych napięć w obrębie jamy ustnej, co w szczególności pomocne jest w przypadku leczeniu bruksizmu.

Napięcia w okolicy żwaczy obserwujemy aktualnie u niemal każdej pacjentki… Żwacze jako pierwsze reagują na stres, powodując zacisk stawów skroniowo-żuchwowych. Długotrwałe napięcie w tej okolicy doprowadza do blokad i zastojów limfatycznych, które z kolei są przyczyną jakże niechcianej opuchlizny na naszych twarzach.

Metoda transbukalnego masażu policzków polega na obustronnym objęciu mięśni, tworzących strefę policzków oraz strefę nosowo-wargową twarzy. Dzięki temu można przywrócić objętość, tonus i elastyczność najgłębszych pęczków mięśniowych.

Metoda ta jest szczególnie wartościowa przy pracy z niedowładami i porażeniami twarzy, zmianami bliznowatymi, trwałym przykurczem mięśni.

Będzie też niezwykle przydatna przy korekcji w przypadku typów starzenia, charakteryzujących się zniekształceniami i zmianami dystroficznymi, gdy następuje przemieszczenie torebek tłuszczowych twarzy, ich rozrost oraz zmiany zwłóknieniowe.

Przez obustronny masaż policzków rozumie się najbardziej intensywny sposób oddziaływania na tkanki miękkie dolnej i środkowej części twarzy na całej ich grubości.

W przypadku dużych napięć pierwszy masaż może dawać uczucie dyskomfortu, które jednak wraz z kolejnymi sesjami zamienia się w przyjemne odczucie rozluźnienia, ulgi i relaksu.

Ten rodzaj terapii polecamy szczególnie w przypadkach leczenia aparatem ortodoncyjnym.